Enter your keyword

نمونه

یک ارزیابی از مدارس دخترانه که AAE در سال 2002 در کابل به عهده گرفت تعداد قابل توجهی از 18 سال دختران قدیمی ثبت نام در کلاس های سوم و چهارم نشان داد. داشتن نمرات دوم یا سوم به پایان قبل از وقوع درگیری جناحی در شهرستان در سال 1992، آنها قادر به ادامه تحصیل خود را با توجه به ممنوعیت طالبان در آموزش و پرورش زن بودند. بسیاری از کسانی که ما در آن زمان مصاحبه مشتاق به تکمیل تحصیلات خود بودند و آرمان برای تبدیل شدن به پزشکان، وکلا، معلم، مهندس بود.

AAE شناسایی یک نیاز حیاتی برای یک برنامه آموزش شتاب برای کمک به این جوانان رسیدن به رویاهای خود. در سال 2003، یک سال پس از سه مدرسه برای اولین بار در کابل تاسیس شد، AAE آغاز شده دریافت درخواست از جوامع در استان برای فرصت های آموزشی مشابه است. در سال 2007، ما 13 برنامه های آموزش سریع در 9 استان دایر کرده بودند. در همان سال، ما به توافق با وزارت آموزش و پرورش به اطمینان حاصل شود که فارغ التحصیلان ما دیپلم دبیرستان دریافت امضا کردند. متاسفانه، به دلیل مسائل امنیتی، ما، به تازگی به حال به حرکت مدارس AAE از استان جوزجان، ولایات سرپل و سمنگان به کابل و مرکز ولایت بامیان (؟).

در به رسمیت شناختن است که بسیاری از فارغ التحصیلان ما نیاز به کار برای خانواده خود فراهم، هدف ما آنها را با ارائه مهارت لازم را از طریق آموزش های حرفه ای در مهارت های دفتر مدیریت، حسابداری، انگلیسی، رهبری و کامپیوتر است. همه از همگروهی اول 169 دانش آموزان در آموزش های حرفه ای قادر به پیدا کردن کار در کسب و کار، سازمان های غیر دولتی و بانک ها بوده است. حسابدار ما، که در حال حاضر با AAE به مدت هفت سال کار می کرد، یکی از فارغ التحصیلان برنامه آموزش حرفه ای است.

برنامه های آموزشی معلم ما این است که در ایجاد تعاملی، پرورش و یادگیری محیط کلاس، که در آن دانش آموزان توانایی های بالقوه خود را کشف و لذت بردن از یادگیری متمرکز شده است. هدف از این برنامه این است که بهبود سیستم آموزش از یک سیستم از حفظ، ‘آموزش’ با صدای موج، که تمایل به تضعیف هر بحث معنی دار در کلاس درس، به یک محیط کلاس های تعاملی. این برنامه طراحی شده است برای کمک به معلمان برای کمک به دانش آموزان برای تقویت توانایی خود را برای فکر کردن تحلیلی. AAE دارای کارگاه های آموزشی سالانه برای 350 معلم در افغانستان و ما دوست داریم که به گسترش این به اشتراک گذاشتن تجربه و بهبود سیستم آموزشی به عنوان بسیاری از استان های که ممکن است. . تمرکز اصلی ما این است که توسعه مهارت معلمان در روش های تدریس مختلف، فلسفه آموزشی و همچنین آشنایی معلمان با اصول روانشناختی پشت کودکان و یادگیری بزرگسالان است.

ما کارگاه های آموزشی معلم با نظریه مقدماتی، اصول و استراتژی روش های مدرن تدریس ارائه معلمان. از طریق این کارگاه معلمان روش های داشتن کلاس های درس منظم، ایجاد برنامه های درسی موثر و در حال توسعه آزمون به صورت منظم یاد بگیرند. علاوه بر این، معلمان به دست آوردن دانش و مهارت از عملکرد بهتر در کلاس های درس، از طریق روش های تدریس یادگیری، مانند طوفان مغزی، نقش دارد، سفرهای میدانی و مطالعات موردی. هدف کلی از این برنامه است که به ارائه یک فضای الهام بخش و بهتر سازمان یافته برای یادگیری در مدارس و همچنین بهبود ارتباطات بین معلمان، دانش آموزان، والدین و مدیران

این در ذهن، AAE آموزش مدنی برای زنان به حاشیه رانده افغانستان فراهم می کند. با وجود این واقعیت است که زنان به طور مستقیم توسط درگیری های خشونت آمیز است که مبتلا افغانستان تحت تاثیر قرار، صدای خود را به ندرت شنیده می شود. ما باور داریم که سکوت آنها، علاوه بر تبعیض تاریخی و ترس از قربانیان به خود، یک نتیجه از عدم درک در مورد حقوق خود و مهارت های لازم برای اجرای این در زندگی روزمره خود به طوری که برای تغییرات اجتماعی و سیاسی خواهند شد. زنان بیش از نیمی از جمعیت افغانستان را تشکیل می دهند. با این حال، تنها بخش کوچکی از آنها را به طور فعال در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شرکت می کنند. عدم گروه دانش و پشتیبانی به این وضعیت کمک قرار داده و آنها را در معرض خطر قربانیان جنگ تبدیل شده است.

donate-button-300x134